100 lat nasza Niepodległa 08 - 11 - 2018

          Listopad to szczególny miesiąc, zwłaszcza w tym roku z racji rocznicy 100 – lecia odzyskania Niepodległości przez Polskę.
        Cała Polska w tym okresie czci pamięć poległych, którzy pświęcili swoje życie, abyśmy my mogli żyć w wolnym kraju. Dlatego też, 08.11.2008 r. przedszkolaki z grupy ,,Promyczków" przygotowały montaż słowno – muzyczny przeplatany patriotycznymi pieśniami: ,,My pierwsza Brygada", ,,Przybyli Ułani" oraz ,,Pierwsza Kadrowa". Wymowne były też tańce ,,Marsz Hussari" oraz taniec biało - czerwonej flagi. Na uroczystości nie mogło zabraknąć hymnu narodowego ,,Mazurek Dąbrowskiego" oraz hymnu przedszkola ,,Faustyno patronko nasza". Po występie cała przedszkolna społeczność oodała cześć poległym wspólną modlitwą.
         
Kontynuacją obchodów związanych z rocznicą ozdyskania Niepodległości przez Polskę była odpowiedź na prośbę Minister Edukacji – Pani Anny Zalewskiej oraz Rady Dzieci i Młodzieży do włączenia się w akcję ,,Rekord dla Niepodległej" w dniu 09.11.2018 r. o gdz.: 11:11 poprzez wspólne odśpiewanie 4 – zwrotkowego hymnu Polski, pobijając w ten sposób rekord dla Niepodległej.
     
W ramach obchodów wielkiej rocznicy, dzieci z naszego przedszkola udały się również na Grób Nieznanego Żołnierza. Grupa maluszków i średniaków udała się tam w piątek 09.11.2018 r., a grupa najstarsza we wtorek 13.11.2018 r. W modlitewnej zadumie dzieci pochyliły się nad grobem żołnierza, który poświecił swoje życie, walcząc o wolność dla przyszłych pokoleń.