Z Maryją przeżywamy październik - pielgrzymka i różaniec 26 - 10 - 2018


Październik już od wielu lat przeżywany jest  razem z Maryją, dlatego też w czasie codziennych zajęć przedszkolaki poznawały osobę Maryii, wybrane wydarzenia z Jej życia zawarte w tajemnicach różańcowych a także niektóre  historie objawień. Nie zabrakło codziennej modlitwy różańcowej w kaplicy, oraz wspólnej modlitwy w kościele parafialnym w dniu 17 października 2018r. 
Wielkim wydarzeniem była autokarowa pielgrzymka do Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej, która odbyła się we wtorek 23.10.2018 r.. Uczestniczyły w niej  przedszkolaki wraz z siostrami, wychowawczyniami i całym personelem, a także z dzieci z Przedszkola s.Leonii Nastał z Brzeska.  Centralnym wydarzeniem była  Msza św. przed cudownym obrazem, w intencji wszystkich uczestników pielgrzymki.
Tuż po Mszy św. odbyło spotkanie z przewodniczką, która przybliżyła wszystkim zebranym historie obrazu. Następnie oprowadziła grupę po Muzeum Misyjnym, gdzie znajdowały się eksponaty z różnych zakątków świata, wśród nich były ubrania, przedmioty codziennego użytku, eksponaty sakralne, a także okazy fauny i flory. Największą jednak atrakcją tego miejsca okazała się Ruchoma Szopka, składająca się z ok. 360 elementów, gdzie znajduje się nie tylko żłóbek z Dzieciątkiem, postacie historyczne, ale również wiele scen wziętych z Biblii i życia codziennego.
Po takim bogatym w doświadczenia przedpołudniu, przedszkolacy udali się na jadalnie tamtejszego klasztoru Księży Redemptorystów na drugie śniadanie- które w tym dniu smakowało wyśmienicie, o czym świadczyła ilość spożytych drożdżówek:)
Ostatnim punktem pobytu w Sanktuarium było odmówienie Dziesiątki Różańca św. na Drużkach Maryii, który poprowadzili sami przedszkolacy.
Następnie autokary wraz z pielgrzymami udały się do Ochronki Zgromadzenia Sióstr Służebniczek NMP Niepokalanie Poczętej w Nowodworzu - gdzie przywitała nas s. Angelika zapraszając do zabawy. Dzieci zapoznały się z przedszkolakami z tamtych stron i bawiły się z nimi na placu zabaw. Na koniec pobytu uczestnicy zjedli pyszne kiełbaski z grilla, o które zadbały panie z kuchni i pan Staś.
Po dniu pełnym wrażeń z pełnymi brzuszkami pielgrzymi wrócili do Brzeska.

Galeria