Warsztaty ceramiczne 26 - 10 - 2018

W czwartek 25.10.2018 r. w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty ceramiczne prowadzone przez instruktorki Warsztatów Artystycznych ANGOBA z Krakowa. Głównym celem zajęć było rozbudzenie wrażliwości artystycznej dzieci, rozwinięcie zdolności manualnych oraz ukazanie im drogi jaką musi przejść bezkształtny kawałek gliny, aby stać się pięknym kolorowym wyrobem.
Podczas spotkania przedszkolaki z wszystkich grup własnoręcznie ulepiły anioły przy okazji ćwiczyły palce i dłonie robiąc wałki, kulki, placuszki. Każdy anioł mimo, iż robiony ta samą techniką był inny i ujawnił ukryte potencjały artystyczne dzieci.
Stworzone anioły zostaną wypalone w piecu, pomalowane i ozdobione. Kiedy już przejdą ta długa drogę wrócą do swoich właścicieli.