Pierwsza Dama w naszym przedszkolu 16 - 10 - 2018

W piątek 05.10.2018 r. w patronalne święto naszego przedszkola,  z racji liturgicznego wspomnienia św. s. Faustyny, w 80 rocznicę jej narodzin dla nieba, które wpisało się w jubileuszowe obchody 15-lecia działalności naszej placówki, gościliśmy Panią Prezydentową Agatę Kornhauser- Dudę. Całe spotkanie odbyło się w niesamowitej atmosferze. Pani Prezydentowa obejrzała przedstawienie , której celem było przypomnienie roli św. s. Faustyny w rozpowszechnianiu Miłosierdzia Bożego. Występ ten zakończył się tańcem aniołów, który wywarł na naszym Gościu wielkie wrażenie. Spotkani z Panią prezydentową zbiegło się z wielkimi obchodami 100- lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości dlatego też dzieci  na zakończenie swojego występu wykonały przed zebraną widownia pieśń patriotyczną „Modlitwa obozowa”

Po części artystycznej nasz Gość  włączył  się w akcję  Cała Polska Czyta Dzieciom, czytając opowiadanie pt. „Braciszek i siostrzyczka” - mówiące o tym jak ważne   jest pomaganie innym i szacunek do ludzi starszych. Podczas spotkania w tak zacnym gronie nie zabrakło rozmów z dziećmi, z pracownikami i zaproszonymi gości. Chwile spędzone z Panią Agatą Kornhauser-Dudą upamiętniały zdjęcia. Przed odjazdem Pani Prezydentowa wpisała się do kroniki dziękując za ciepłe i niezapomniane przyjęcie, a jej ostatnie słowa „do zobaczenia” były zaproszeniem do kolejnego spotkania- tym razem już w Warszawskim Pałacu Prezydenckim.

Mamy nadzieję, że wkrótce do tego dojdzie, a póki co zachęcamy do zapoznania się z relacją z tego niezapomnianego spotkania z oficjalnej strony Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej : www.prezydent.pl/pierwsza-dama/aktywnosc/art,451,wizyta-pierwszej-damy-w-przedszkolu-integracyjnym-w-brzesku.html

galeria