Bezpieczeństwo wokół nas 18 - 09 - 2018

W czwartek 13.09.2018 r. rozpoczęliśmy w naszej placówce pierwsze w tym roku przedszkolnym spotkanie z teatrem. Dzieci z wszystkich grup obejrzały mini spektakl pt.:”Bezpieczeństwo” w wykonaniu aktorów Agencji Artystycznej „Uśmiech”.
Przedszkolacy śledząc losy głównych bohaterów Radka i Kasi napotykali różnego rodzaju pokusy i wynikające z nich zagrożenia. Na własne oczy przekonali się jak może się skończyć min. przebieganie przez ulicę czy rozmowa z obcym człowiekiem. Uczyli się jak należy postąpić w niebezpiecznej sytuacji, gdzie można otrzymać pomoc i jak o nią poprosić. Poznali zagrożenia w ich najbliższym otoczeniu tj. dom, podwórko, droga do przedszkola oraz sposoby ich omijania, aby zawsze w bezpieczny sposób spędzać czas.
W trakcie oglądania dzieci miały możliwość występowania na scenie, nie zabrakło również śmiechu, który rozlegał się głośno po całym przedszkolu. Całe spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem.

Galeria