Zajęcia specjalistyczne w grupie "Promyczków" 08 - 05 - 2018

We wtorek 08.05.2018 r. grupa integracyjna „Promyczki” uczestniczyła w zajęciach specjalistycznych. Dzieci podzielone zostały na cztery grupy- wśród nich znalazł się też Karolek , nasz nowy kolega, który od września będzie uczęszczał do naszego przedszkola.
Przedszkolacy uczestniczyli w zajęciach z panią Beatą- naszą logopedą. W zabawie z nią wykonywali ćwiczenia oddechowe oraz gimnastykę buzi i języka. Nie obyło się również bez logopedycznego toru przeszkód „Dla rureczki i piłeczki”.
Z kolei pani Karolina nasza fizjoterapeutka zadbała o to, by uczestnicy ćwiczyli równowagę, celnie rzucali, zwinnie przeciągali szarfy i stymulowała układ przedsionkowy dzieci organizując im zabawy w „naszym przedszkolnym helikopterze”.
Pani Klaudia zaprosiła uczestników do wykonywania doświadczeń- na sali przedszkolnej grupy integracyjnej wybuchały kolorowe wulkany, pojawiła się ciecz niutonowska, a także liczne zabawy z wodą.
Tymczasem na sali doświadczenia świata pani Teresa wprowadziła przedszkolaków w świat zmysłów. Dzieci odbierały bodźce słuchowe grając na dzwonkach ręcznych, dotykiem poznawały różne przedmioty, określały ich wagę, fakturę, temperaturę. Wzrokiem obserwowały zmiany świetlne. Ponadto określały zapachy i smakowały kwaśnych cukierków. Na koniec poznawały otoczenie symulując wszystkie zmysły naraz wykorzystując do tego sprzęty z sali- w tym najbardziej ulubiony basen z kulkami i łóżko wodne.
Po intensywnych zajęciach uczestnicy udali się na pyszny i zdrowy obiad.