W świecie pszczół 10 - 05 - 2018

W środę 09.05.2018 r. dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich- "Fascynujący świat pszczół". Było to bardzo ciekawe doświadczenie, w którym przedszkolaki dowiedziały się jak pracowitymi stworzeniami są pszczoły i jaka hierarchia panuje w ich ulu. Ponadto oglądali akcesoria pszczelarskie, rekwizyty i ilustracje. Dzieci miały także możliwość podejrzenia życia owadów umieszczonych w szklanym ulu oraz skosztować pyłek kwiatowy i miód. W dalszej części spotkania wzięły udział w warsztatach, w których własnoręcznie wykonywały świece z wosku pszczelego.
Na koniec każdy uczestnik otrzymał w prezencie słoiczek miodu, drewniany nóż do rozsmarowania tego przepysznego nektaru i certyfikat potwierdzający, iż każdy uczestnik "..zwyczaje pszczół poznał, żywe pszczoły w ulu szklanym widział, świeczkę z wosku pszczelego zrobił, miodek kosztował i jadać go każdego dnia ślubował”

Nam nic innego nie pozostaje jak tylko to ślubowanie wypełniać. Smacznego!


Zapraszamy do galerii