Spotkanie z Jędrzejem Rosą 11 - 05 - 2018

    11 maja b. r. do naszego przedszkola zawitał „zwyczajny-niezwyczajny” gość - Jędrzej Rosa. Przybył, aby opowiedzieć nam o swoim życiu. Pomimo braku czterech kończyn, świetnie sobie radzi i spełnia marzenia, a w dużej mierze zawdzięcza to swoim rodzicom, którzy od najmłodszych lat dbali o to, aby w dorosłym życiu był jak najbardziej samodzielny. Dzieci z zaciekawieniem słuchały jego opowieści o tym, jak uczył się chodzić, pisać czy jeździć samochodem. Jędrzej chętnie odpowiadał na ich pytania, których nie było końca. Dzieci na koniec podziękowały za spotkanie i wręczyły Jędrzejowi drobny prezent – pamiątkowe wspólne zdjęcie.
    Mając na uwadze wspierającą rolę przedszkola, na spotkanie z Jędrzejem zostali zaproszeni również rodzice dzieci niepełnosprawnych. Gdy oni przy kawie i ciastku poruszali ważne dla siebie tematy, dzieci z grupy ,,Serduszek” oraz ,,Promyczków” zawitały na plac zabaw, aby wspólnie zatańczyć w rytm takich utworów jak: ,,Biegają koniki” , ,,Bańkę łap” czy ,,Dżungla”. Następnie z wielkim zapałem pokonywały tor przeszkód, w którym to skakały w workach czy przechodziły przez płotki z kubkiem pełnym wody. Zabawę uświetniła piękna słoneczna pogoda, a energii dodawała słodka przekąska.