Obchody Tgodnia Godności Osób Niepełnosprawnych w naszym przedszkolu 07 - 05 - 2018

W poniedziałek 07.05.2018 r. rozpoczęliśmy w naszym przedszkolu obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych.
Grupa integracyjna „Promyczki” wraz z siostrą Sylwią i opiekunami udała się do Tarnowa, gdzie w kościele pod wezwaniem Krzyża Świętego i św. Filipa Neri uczestniczyła w Mszy św. pod przewodnictwem księdza Pawła. W czasie tej ofiary modliliśmy się za niepełnosprawnych i ich rodziny. Msza święta odprawiana przez przyjaciela naszego przedszkola była nowym doświadczeniem dla przedszkolaków- gdyż uczestniczyli oni w niej na samym ołtarzu. O oprawę Mszy zadbała siostra Sylwia, która śpiewała psalm i mama Marcelinki, która włączyła się w Liturgię Słowa. Nie obyło się również bez pięknie wykonywanych pieśni, które śpiewali z zaangażowaniem przedszkolaki i opiekunowie.
Po tym duchowym wydarzeniu, który wprowadził nas w obchody Tygodnia Godności Osób Niepełnosprawnych, uczestnicy wycieczki udali się do Parku Rozrywki w Zawadzie. Zaraz po przyjeździe dzieci posiliły się drożdżówką, a chwilę potem wpadły w „wir” zabawy. Park dostarczył im wiele atrakcji: samochody, huśtawki, trampoliny, dmuchane zjeżdżalnie, park linowy i oczywiście sala z kulkami….
Każdy mógł znaleźć coś dla siebie- o tym, że przedszkolacy świetnie się bawiły świadczyły roześmiane buzie, piski i śmiechy, które słychać było w całym parku.
W przerwach tej niezapomnianej zabawy dzieci zjadły dwudaniowy obiad i pyszne lody.
Po tak bogatym w doświadczenia dniu dzieci z grupy „Promyczki” bezpiecznie wróciły do przedszkola, gdzie czekali na nich stęsknieni rodzice.


Galeria