Serduszka w Bibliotece 17 - 04 - 2018

13 kwietnia dzieci wraz z opiekunkami w ramach zajęć dydaktycznych , udały się na wycieczkę do Biblioteki w Brzesku. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z tym wyjątkowym miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami bądź starszym rodzeństwem, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek. Dzieci miały możliwość przejść między regałami w wypożyczalni i czytelni dla dorosłych. Dowiedziały się jak stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Wszystkim dzieciom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały i komentowały oglądane obrazki. Spotkanie w bibliotece nie mogło się odbyć bez głośnego czytania: "Ośmiornica Ola" oraz "Pająk Patryk". Na zakończenie tego spotkania dzieci, za oprowadzenie po świecie książek, przekazały pani bibliotekarce laurkę z podziękowaniem. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki nie tylko z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że wróci do Biblioteki, aby móc się zapisać i korzystać z bogatej oferty dla dzieci.