Bajka o królewnie Marysi i lodowej górze - teatrzyk 20 - 03 - 2018

W dniu 8.03.2018r. w naszym przedszkolu gościliśmy teatr Eden, który zaprezentował dzieciom bajkę pt. „O królewnie Marysi i lodowej górze”.

W królestwie Srebrnego Szczytu mieszkał król Patyk z królową Tasiemką i córką Marysią. Była ona bardzo kapryśna i samolubna, a jej serce nie kochało nikogo.

Zamek odwiedzali przeróżni goście, mając nadzieje, że prawdziwa miłość odmieni serce królewny. Jednak dopiero pojawienie się czarnego łabędzia zmieniło losy dziewczynki, która trafiła na lodową górę, gdzie miała zostać na zawsze. Pobyt na zimnej górze sprawił, że królewna zrozumiała jaką krzywdę sprawiała swoim zachowaniem innym ludziom oraz zwierzętom. Zaczęła płakać rzewnymi łzami, które stopiły lód ogromnej skały.

Bajka skończyła się dobrze, a morał z niej taki, że nie warto myśleć tylko o sobie, sprawiać, że inni będą przez nas cierpieć, lecz trzeba mieć dobre serce i dbać o innych.

Wszystkie dzieci bawiły się wspaniale, czynnie biorąc udział w przedstawieniu – pomagając tym samym aktorom.

Zapraszamy do galerii.