Warsztaty bożonarodzeniowe 11 - 12 - 2017

We wtorek 05.12 grupa starszaków, a w czwartek 07.12 grupa średniaków uczestniczyła w warsztatach bożonarodzeniowych organizowanych przez Muzeum Etnograficzne w Tarnowie. Warsztaty miały na celu przybliżenie dzieciom zwyczajów, związanych z jednymi z piękniejszymi świętami, jakimi są Święta Bożego Narodzenia, ale również włączenie w świąteczne przygotowania poprzez własnoręcznie wykonanie ozdób choinkowych.
Dzieci po wysłuchaniu prelekcji na temat jak dawniej przygotowywano się do świąt, przebierały się w stroje kolędników, a następnie wzięły udział w tworzeniu ozdób z ekologicznych materiałów. Najpierw wykonywały „świat z opłatka”, a następnie po przełamaniu pierwszych lęków przed kłującą igłą z zaangażowaniem tworzyły kolorowe łańcuchy choinkowe.
Po pełnym w wrażenia przedpołudniu i nowych doświadczeniach, dzieci w nastrojach świątecznych wróciły autokarem do przedszkola, gdzie czekał na nie pyszny obiad.