Spotkanie z p.Policjantką 04 - 12 - 2017

01 grudnia 2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu  funkcjonariuszkę Komendy Powiatowej  Policji w Brzesku, panią st. sierż. Natalię Mierzwę, która w bardzo ciekawy sposób przekazała dzieciom najważniejsze informacje dotyczące zasad bezpiecznego poruszania się po ulicach. Ponadto przestrzegała przed spotkaniami z nieznanymi ludźmi oraz przećwiczyła z przedszkolakami pozycje, która może uratować zdrowie i życie w przypadku spotkania z niebezpiecznymi zwierzętami.
            Podczas spotkania dzieci przypomniały wszystkie numery alarmowe i uczestniczyły w inscenizowanym przez panią Policjantkę: przejściu przez pasy, przypominając sobie podstawowe zasady przechodzenia przez ulicę oraz dzwonienie pod nr alarmowy. Nie obyło się również bez oglądania munduru oraz niezbędnych w pracy policjanta jego atrybutów.  Dzieci z chęcią przymierzały kamizelkę odblaskową oraz czapkę policjanta.
            Nasz gość włączył się również w akcje „Cała Polska Czyta Dzieciom” czytając  „Nowe szaty cesarza”. Na koniec spotkania dzieci wręczyły pani  podziękowanie,  słodki upominek i zaprosiły do pamiątkowego zdjęcia.