Spotkanie Wigilijne 22 - 12 - 2017


         Coroczną tradycją w Publicznym Przedszkolu z Oddziałami Integracyjnymi im. Św. S. Faustyny jest spotkanie opłatkowe dla rodziców oraz wystawienie przygotowanych przez dzieci Jasełek. Świętowanie pamiątki Bożego Narodzenia, w tym roku odbywało się w dniach 19 grudnia w grupie ,,Aniołków”, 20 grudnia w grupie ,,Promyczków” oraz 21 grudnia w grupie ,,Serduszek”. Piękna sceneria wprowadziła zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy, w aktorów wcieliły się dzieci z najmłodszej grupy 3 – 4 latków. Na jasełkowe spotkania zaproszono: Rodziców, Rodzeństwo, Siostrę Dyrektor oraz Ks. Proboszcza Wojciecha Wernera. Przedszkolaki wcieliły się w role Maryi i Józefa, biedronki, Adama i Ewy, dzieci, Pasterzy, Aniołów, Trzech Króli, Krakowiaków, owieczek przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu  w ubogiej stajence.
         Po występie, głos zabrała Dyrektor przedszkola – s. Sylwia, składając wszystkim świąteczne życzenia oraz Ks. Proboszcz, który zgodnie z tradycją odczytał fragment Pisma Świętego i poświęcił białe opłatki, którymi łamali się wszyscy zgromadzeni. Na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek, dodatkowo pod choinką na dzieci czekały prezenty. Świąteczne życzenia, dotarły także do Księdza Prałata. Starszaki życzyły mu Wesołych Świąt oraz podarowały świąteczny prezent.
         Dyrektor s. Sylwia wraz z Radą Pedagogiczną składają serdeczne podziękowania Rodzicom w poszczególnych grupach, za wszelką  pomoc organizacyjną. Dziękujemy za słodki poczęstunek, przygotowanie świątecznych stolików, a także za pomoc w czynnościach  porządkowych  po zakończonych przedstawieniach.
        22 grudnia, odbyła się Wigilia dla dzieci oraz pracowników przedszkola. Uroczystość rozpoczęła się wspólną modlitwą w kaplicy. Następnie, wszyscy zgromadzeni łamali się opłatkiem i składali sobie świąteczne życzenia. Na koniec zasiedli do wspólnego stołu oraz wspólnie spożyli wigilijny obiad. Spotkanie zakończyło się nagrodzeniem zwycięzców w konkursie ,,Bożonarodzeniowy Aniołek”.

Zapraszamy do galerii: