LISTOPADOWE KALENDARIUM - ZMIANY 02 - 11 - 2017

W miesiącu listopadzie zostało zaplanowanych, dla Rodziców i dzieci,  wiele ciekawych spotkań i atrakcji. Zapraszamy do zapoznania się z LISTOPADOWYM KALENDARIUM

7 listopada -

warsztaty dla dzieci  pt. „W krainie kolorowych pomysłów”- ćwiczymy i rozwijamy pamięć, uwagę i twórcze myślenie,

prowadzone przez  Monikę Kaczkowską, w oparciu o elementy psychomotoryki, integracji sensorycznej, dramy,  bajkoterapii

Monika Kaczkowska - psycholog, psychomotoryk, absolwentka uj oraz szkoły trenerów baza i szkół trenerskich mentor, w trakcie ubiegania się o rekomendację trenerską polskiego towarzystwa psychologicznego – stopień i. trener umiejętności psychospołecznych, profilaktycznych, wychowawczych i trener efektywnego uczenia się.

Informacje o warsztatach:

Czynnikiem stymulującym rozwój twórczy dziecka w wieku przedszkolnym jest zabawa, dlatego ważne jest wykorzystanie zabawy do rozwijania myślenia twórczego dzieci, koncentracji uwagi i pamięci stosując różnorodne metody i techniki twórczego myślenia.

Cele warsztatu:

rozwijanie wyobraźni i wrażliwości zmysłowej
uczenie się twórczego myślenia wg modelu rozwoju kompetencji kreatywnej w. Ligęzy i K.T. Piotrowskiego
odpowiadanie na dziecięce pytania
wyzwalanie radości z samodzielnego działania i wymyślania
aktywizowanie dzieci do twórczego działania

Rezultaty:

dzieci w ramach warsztatu będą poznawać i odkrywać świat poprzez ćwiczenia pobudzające zmysły, wymyślać nowe nazwy, uzupełniać niepełne rysunki, zmieniać przedmioty zwykłe na niezwykłe, tworzyć opowiadania, a wszystko po to, aby usprawnić procesy myślowe i uwierzyć, że w każdym z nich tkwi nieograniczony potencjał twórczy.

8 listopada –

spotkania z rodzicami dzieci z grup: Aniołków i Promyczków

Program zebrania:

g. 16.30 – zapoznanie z wynikami obserwacji  i diagnozy, spotkanie z nauczycielami poszczególnych grup – obecność obowiązkowa

g. 17.00 – 19.00  -  warsztaty dla rodziców, prowadzone przez Monikę Kaczkowską.

Poruszane tematy to:

Twórczy ruch czyli jak wszechstronnie rozwijać koncentrację, pamięć i twórcze myślenie poprzez ruch u przedszkolaków?

oraz Rodzicielstwo poprzez zabawę  -  jak budować autentyczną i zdrową więź z dzieckiem?

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

13 listopada o godz. 11.00       udział w  akademii z okazji

Święta Niepodległości,   przygotowanej  przez dzieci z „0”

Prosimy o odświętny ubiór, zapraszamy wszystkich chętnych rodziców.

14 listopada -      spotkanie z rodzicami dzieci z grupy  Serduszek

Program zebrania:

g. 16.30 – zapoznanie z wynikami obserwacji    spotkanie z nauczycielami   grupy – obecność obowiązkowa

ok. godz. 16.45 – 18.45  -  warsztaty dla rodziców, prowadzone przez Monikę Kaczkowską.

Poruszane tematy to:

Bezpieczna przystań - jak budować poczucie bezpieczeństwa u dziecka?    oraz

Zapraszamy do udziału w warsztatach.

20 listopada       Przedszkolne urodzinki.

W tym dniu, po Mszy Św. w kaplicy,  na naszych jubilatów czekają prezenty i urodzinkowa zabawa.

23 listopada  -   Bal Aniołów

Bal odbędzie się w godz. 10.00- 12.00,  w sali teatralnej przy plebani, w ramach zajęć przedszkolnych
Prosimy o przygotowanie anielskich kreacji na ten dzień. Obiad w tym dniu ok. godz. 12.30

24 listopada    Spotkanie z teatrem Eden,

który specjalnie dla nas  przedstawi  Legendę o świętym Mikołaju biskupie.

26  listopada  o godz. 11.30 Msza Święta w kościele z udziałem dzieci.

Zapraszamy wszystkich przedszkolaków wraz z rodzicami do udziału we wspólnej Mszy Świetej w kościele parafialnym.

W czasie Mszy Świętej  modlić się będziemy za Pana Andrzeja Gicalę, z okazji zbliżających się imienin, dzieci włączą się w śpiew i modlitwę wiernych a Rodzice w Liturgię

Słowa. Niech wspólna modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięcznośći za wspólpracę i radość, którą wnosi w życie naszego przedszkola.

30 listopada g. 13.30   Pasowanie na przedszkolaka,

Uroczystość dzieci  z grupy serduszek. Serdecznie zapraszamy Rodziców naszych najmłodszych przedszkolaków do wspólnego obchodu tego uroczystego dnia.