SPOTKANIE ZE STRAŻAKAMI W NASZYM PRZEDSZKOLU 10 - 10 - 2017


W dniu 10 października, w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie dzieci ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku. W całą akcję zaangażował się również tata Konrada Malagi który będąc strażakiem, przybliżył przedszkolakom swój zawód oraz pokazał "wyposażenie" strażaka wykorzystywane w trakcie np. akcji ratunkowej podczas wypadku czy pożaru. Dzieci dowiedziały się: jak wygląda praca strażaków, jakim sprzętem się posługują oraz utrwaliły numer alarmowy. Ogromną atrakcją był wóz strażacki, którym przyjechali „nasi goście”. Panowie strażacy  zaprezentowali sygnały świetlne i dźwiękowe, które używane są podczas akcji ratowniczych. Dzięki temu spotkaniu dzieci: poznają ciężką i odpowiedzialną pracę strażaka; wiedzą jak dbać o własne i innych bezpieczeństwo; szanują trudną pracę strażaka; kształtują odpowiednie zachowania w trudnych sytuacjach. W czasie spotkania odbyła się również próba ewakuacyjna. Podczas spotkania panowała atmosfera przepełniona emocjami, dzieci chętnie zabierały głos. Duża część przedszkolaków, szczególnie chłopcy, postanowili w przyszłości zostać strażakiem. Na zakończenie spotkania dzieci podziękowały strażakom i życzyły wytrwałości w codziennych zmaganiach z przeciwieństwami losu. Mamy nadzieję na dalszą współpracę z Państwową Strażą Pożarną w Brzesku.
 

Zapraszamy do galerii