Przedstawienie pt."Jaś i Małgosia - fabryka czekolady" 06 - 10 - 2017

     W czwartek 6.10.2017r. dzieci z naszego przedszkola miały okazję zobaczyć przepiękne przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia – fabryka czekolady”, które odbyło się w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Spektakl ten, będący połączeniem pantomimy i dubbingu, został stworzony na podstawie słuchowiska do bajki Jana Brzechwy.
     Przedstawienie zostało poprowadzone pod kierunkiem Pana Andrzeja Gicali, aktorami byli podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brzesku.
     Wprowadzili oni dzieci w świat bajki w sposób ciekawy, zabawny, a ona sama została przedstawiona w sposób niekonwencjonalny. Główni bohaterowie – Jaś i Małgosia w poszukiwaniu jedzenia natrafili na chatkę z piernika i wspólnymi siłami musieli wyjść z tarapatów. Na końcu przedszkolaki dowiedziały się, że czarownice nie istnieją, a ta z bajki – pracuje w magazynie i odpowiada gdy coś zginie. Chatka to fabryka słodyczy,  gdzie produkowane są słodkości, które potem zostają załadowane na ciężarówki, a następnie przetransportowane statkami do innych krajów. Na uwagę zasługiwała również wspaniała dekoracja oraz stroje aktorów. Wszystko było bardzo dopracowane oraz cieszyło oko.
     Wszystkie przedszkolaki oglądały przedstawienie z wielkim zainteresowaniem, zaciekawieniem oraz uśmiechem na twarzy – widać było, że im się podobało :)
     Na sam koniec aktorzy, aby jeszcze bardziej osłodzić dzieciom pobyt, częstowali wszystkich cukierkami.
 

Zapraszamy do galerii