Piknik Integracyjny 05 - 10 - 2017

5 października 2017 roku, w dniu patronalnego święta S. Faustyny, uroczyście obchodziliśmy rozpoczęcie nowego roku przedszkolnego. Dzieci wraz z rodzicami i nauczycielami podczas Mszy Świętej wspominały postać Św. Siostry Faustyn oraz za Jej wstawiennictwem, jako Patronki naszego Przedszkola modliły się  o błogosławieństwo Boże na czas wspólnej nauki i zabawy w nadchodzących miesiącach. Po Mszy świętej   wszyscy zebrali się w przedszkolu na wspólne zabawy podczas Pikniku rodzinnego.
W tym roku przenieśliśmy się do krainy Indian.
W sali z każdej grup czekały różne atrakcje:
- w sali Serduszek  dzieci wraz z rodzicami poznały  indiański  język  oraz  podstawowe kroki indiańskiego tańca.
- w sali Promyczków rodzice wraz z dziećmi wykazywali się  kreatywnością podczas tworzenia indiańskich naszyjników, bransoletek, pióropuszy czy ozdób z masy solnej.
- w sali Aniołków na rodziców i dzieci czekał  indiański test sprawności i umiejętności współpracy. Przygotowane konkurencje przysporzyły wielu radości i powodów do śmiechu, zwłaszcza podczas wspólnego budowania wieży z klocków oraz wyścigu na nartach.
Zużytą energię można było uzupełniać częstując się smakołykami z grilla oraz pysznymi ciastami. Z pewnością dla wszystkich był to czas wspólnych rozmów i zabaw, który na długo zostanie w naszej pamięci.
 

Galeria