Starszaki w bibliotece 29 - 09 - 2017

29 września, chociaż było mglisto i zimno, grupa Aniołków, zaraz po śniadaniu, udała się do Regionalnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Brzesku na swoje pierwsze zajęcia biblioteczne. Spotkanie rozpoczęło się od pogadanki  na temat biblioteki i tego, co w niej jest najciekawszego. Dzieci chwaliły się   również  które z nich jest już zapisane do biblioteki i jakie książki czytają.  Pani bibliotekarka zaprezentowała różne rodzaje książek przeznaczonych dla najmłodszych czytelników: o pociągach, o podróżach, książki dźwiękowe, z trójwymiarowymi obrazkami, z odgłosami dinozaurów i wiele, wiele innych a także  sprawdziła czy dzieci znają zasady, w jaki sposób należy traktować książki. Starszaki nie miały z tym problemu – doskonale wiedziały, że nie należy wyrywać im kartek, rzucać nimi, deptać, czytać przy jedzeniu… nie zabrakło też  chwili relaksu przy odgłosach różnych ptaków, które dobiegały z… właśnie książki!

Dzieci zapoznały się również z pomieszczeniami biblioteki. Skorzystały z okazji i chętnie sięgały po książki na półkach w dziale dla najmłodszych czytelników. Odwiedziły także dział dla dorosłych, jednak książki które się tam znajdowały, nie wzbudziły ich większego zainteresowania, gdyż niestety, w większości nie miały kolorowych obrazków.

W nagrodę za dobre zachowanie podczas zajęć w bibliotece, nasze Aniołki  na zakończenie spędziły  radosne chwile na zabawie w Komnacie Zabaw.

Starszaki, pełne wrażeń, podziękowały za wspaniale spędzony czas i już czekają na następną wyprawę do biblioteki! Wracając do przedszkola, podziwiali piękny jesienny park skąpany w słońcu.

 

Galeria