ZIELONE PRZEDSZKOLE - SERDUSZKA 06 - 06 - 2017

          Wczesnym rankiem w poniedziałek, 29.05.2017,  grupa „Serduszek” udała się na długo wyczekiwaną wycieczkę  na „Zielone przedszkole”. Pierwszy dzień rozpoczął się od pełnego atrakcji pobytu w parku linowym w Krościenku. Wszystkie dzieci odważnie, z wielkim zapałem i radością pokonywały wszystkie tory przeszkód,  wykonywały skoki na trampolinie, zjeżdżały tyrolką i wiosłowały łódkami. Po emocjonującej zabawie wszyscy z apetytem zjedli  pierogi w pobliskiej restauracji. Nie był to koniec atrakcji, dzieci wraz z opiekunami udały się do Gospodarstwa Agroturystycznego ”Biała woda” , gdzie podziwiając piękno górskiej przyrody, miały okazję uczestniczyć w przejażdżce na wozie, zakończonej zabawami na placu zabaw oraz wspólnym grillowaniem. Po pełnym atrakcji dniu, wszyscy udali się do Przedszkola w  Szczawnicy, gdzie po kąpieli dzieci szybko zasnęły.

          Drugi dzień rozpoczął się smacznym śniadaniem, po którym dzieci z wielką radością pokonały trasę do Jaworek – kolorową ciuchcią. Koniec trasy ciuchci był początkiem wędrówki wąwozem Homole, który wszystkich zachwycił swym pięknem. Przedszkolaki dzielnie wędrowały pośród skał, aby dotrzeć do Szałasu „Bukowinki”, gdzie po krótkim odpoczynku mogły bawić się na placu zabaw. Zmęczone, ale szczęśliwe dzieci, po powrocie z apetytem zjadły obiad z dokładkami. Następnie pełne nowych sił wyruszyły zwiedzać Szczawnicę. a szczególnie pobliski Park, gdzie nie zabrakło szaleństw na placu zabaw, jak również degustacji przepysznych lodów i emocjonujących zakupów pamiątek. Na zakończenie wszyscy udaliśmy się spacerkiem promenadą podziwiając piękno rzeki Grajcarek. Po wyczerpującym dniu, przy odgłosach zbliżającej się burzy, wszyscy po smacznej kolacji i kąpieli szybko zasnęli.

          Po spokojnej nocy nadszedł ostatni dzień pobytu na Zielonym Przedszkolu, rozpoczęty pakowaniem. Następnie posileni śniadaniem, przedszkolacy udali się na seans filmowy „Mój brat niedźwiedź”, który śledzili z wielkim zainteresowaniem. Po smacznych lodach, wszyscy spędzili wesoło czas na zabawach na placu zabaw przy przedszkolu. W końcu nadszedł czas obiadu, który przedszkolaki zjadły z wielkim apetytem, a po którym cała grupa Serduszek udała się spacerem do Pijalni Wód, gdzie po drodze dzieci miały możliwość „schłodzić się” przy fontannie. Po wyczerpującym spacerze, wyruszyły w drogę do Brzeska, gdzie czekali na nie stęsknieni rodzice.
 

ZAPRASZAMY DO GALERII