TEATR LALEK PINOKIO 12 - 06 - 2017

     W poniedziałek 12.06.2017 r. gościliśmy w naszym przedszkolu Teatr Lalek Pinokio, który przedstawił nam opowieść pt: „Koza kłamczucha”. Spektakl w sposób humorystyczny przypominał dzieciom, że kłamstwo ma krótkie nogi, a w życiu nie należy oszukiwać i żerować na cudzej dobroci.
     Główną bohaterką była sierotka Paulinka, która poszukiwała pracy i miejsca dla siebie. Trafiła do domu gospodyni, gdzie miała zaopiekować się podstępną Kozą. Kozucha okłamywała gospodynię, przez co dziewczyna  musiała szukać nowej pracy. Oszustwo jednak szybko wyszło na jaw i Koza także została wypędzona.  Poszła do lasu, gdzie siłą zajęła dom lisa. Zrozpaczone zwierze prosiło o pomoc swoich leśnych sąsiadów. 
Jak to w bajkach bywa zła kozucha została ukarana za swe czyny, a sierotka czystego i dobrego serca wybaczyła wszystkim którzy ją skrzywdzili.
     Na koniec przedstawienia dzieci miały wygłoszoną mała prelekcje dotyczącą kłamstwa. Po obejrzeniu i wysłuchaniu pani dzieci umocniły swoje przekonanie że nie warto kłamać.


GALERIA