Podsumowanie akcji "Cała Polska Czyta Dzieciom" 29 - 06 - 2017

     Ostatni tydzień czerwca obfitował w atrakcje czytelnicze. Już od poniedziałku rozpoczął się mały maraton. Tego dnia do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” włączyła się siostra Agnieszka, która, niestety, kończy już przygodę w naszym przedszkolu. Przeczytała ona dzieciom opowiadanie pt. „Najszczęśliwszy dzień  świata” ze zbioru opowiadań „Szymek i Pan Jezus”, w którym zwróciła szczególną uwagę na ważność wydarzenia, jakim było Zmartwychwstanie Pana Jezusa.
     We wtorek, pani Ania Piech włączyła się w naszą akcję jako mama Jerzego, przedszkolaka z najmłodszej grupy. Wielką ciekawość dzieci rozbudziła opowiadaniem Anity Ganeri pt. „Dlaczego morze jest słone?”.
     W środę dzieci czekała kolejna niespodzianka. Do naszego przedszkola, z rozwianym włosem, zdyszana i bardzo przejęta, wbiegła Pani Wiosna – nieco w tym roku spóźniona…. Ale wytłumaczyła się, że musiała  śnieg roztopić, kwiatki obudzić… przeczytała dzieciom opowiadanie pt. „Tęcza”, a następnie wkroczyła jej siostra, Pani Lato, w cienkiej sukience i słomkowym kapeluszu. Również i ona włączyła się w naszą akcję czytając „Mrowisko” i przestrzegając, aby nie niszczyć domów mrówek.
     W czwartek gościliśmy również kogoś niezwykłego – absolwentkę naszego przedszkola, uczennicę klasy I – Roksanę Liberę. Dziewczynka bardzo cieszyła się, że mogła znów zawitać w progi naszego przedszkola. Przejęta swoją rolą, przeczytała dzieciom bajkę „Beksa Ala”. Dzieci słuchały w skupieniu i ciszy, a starszaki cieszyły się, że i one za rok będą równie pięknie czytać.
     W podziękowaniu każdy z naszych gości otrzymał laurkę oraz wykonane zostało pamiątkowe zdjęcie.
     W ciągu całego roku do akcji „Cała Polska czyta dzieciom” włączyło się wielu gości, dzięki którym dzieci zostały zapoznane z nowymi bohaterami literackimi.Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w akcję w przyszłym roku przedszkolnym!  
 

Galeria: