KONKURS EKOLOGICZNY I ZBIÓRKA BATERII 12 - 06 - 2017

     Cały rok przedszkolny 2016/2017 nasza placówka aktywnie uczestniczyła w zbiórce zużytych baterii zorganizowanych przez Urząd Miejski w Brzesku. Czerwiec był miesiącem podsumowującym tę akcję. Biuro Gospodarki Odpadami, które kierowało  działaniami związanymi z edukacją ekologiczną w naszym rejonie, przygotowało cykl działań mających na celu podsumowywanie wszystkich przedsięwzięć.
     W poniedziałek 06.06.2017 r. w naszym przedszkolu odbyła się prelekcja o tematyce ekologicznej, przeprowadzona przez przedstawiciela Fundacji Większe Mniejsze, w ramach kampanii edukacyjnej gminy Brzesko. Dzieci z zainteresowaniem oglądały prezentację, odpowiadając na pytania związane z gospodarką odpadową. Wiele emocji dostarczył dzieciom Quiz, w którym mogły wykazać się wiedzą na temat segregacji śmieci.
           
     Dzieci z poszczególnych grup, wzięły również udział w konkursie plastycznym o tematyce segregacji odpadów.W poniedziałek 12.06.2017 r. 15-osobowa grupa  dzieci wraz z panią Ania Piech i panią Teresą udała się do Regionalnego Centrum Bibliotecznego im. Jana Pawła II w Brzesku  na ekologiczny spektakl teatralny pt.” Mapa Marzeń” w wykonaniu  Teatru „Kultureska”. Dzieci wspólnie z myszką Gabrysią, żabką Beatką i osiołkiem Olkiem wybrali się w podróż w poszukiwaniu miejsca, gdzie wszystkie marzenia się spełniają, a po drodze przypomniały sobie zasady segregacji  i pomogły bohaterom posprzątać ich otoczenie, w którym ludzie pozostawili mnóstwo śmieci.  Po części artystycznej  rozstrzygnięto konkurs plastyczny w którym dzieci z grupy najmłodszej zostały wyróżnione – byli wśród nich: Aleksandra M.,Zofia K,Zofia Ko. i Stanisław Z. Dyplomy i upominki otrzymały także dzieci, które przyniosły najwięcej baterii wśród nich byli: Dawidek z grupy „Promyczków”, Igor G. z grupy „Aniołków” i Zosia z grupy „Serduszek”.
     Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączali się do akcji zbiórki baterii w naszym przedszkolu- takie działania na rzecz środowiska naturalnego przyniesie wszystkim  wiele dobrego. Już teraz zapraszamy do kolejnej zbiórki baterii, którą rozpoczniemy we wrześniu.


GALERIA ZDJĘĆ