WIELKI TYDZIEŃ ŚWIĘTOWANIA ZAKOŃCZONY 26 - 05 - 2017

             W poniedziałek 22 maja rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Świętowania. Przed obiadem  przedszkolaki z wszystkich grup uczestniczyły w przedstawieniu opartym na przypowieści ewangelicznej pt. ” Zagubiona owieczka” w wykonaniu aktorów Teatru Eden z Wieliczki. Dzieci poznały pasterza Dawida, który miał sto owiec- niestety jedna z nich zaginęła, ponieważ brat pasterza Wojtek nie wywiązał się ze swoich obowiązków. Odważny bohater wyruszył do ciemnego lasu na poszukiwanie swojej najmłodszej owieczki. Wędrując spotkał drwala oraz pustelnika, dzięki ich  dobrym radom odnalazł owieczkę, a przy okazji pomógł potrzebującym staruszkom. Kiedy Dawid  wrócił z niebezpiecznej wędrówki, jego młodszy brat zrozumiał, że nie można robić żartów z poważnych spraw i że swoje obowiązki należy wykonywać sumiennie. Przedstawienie  dostarczyło małym widzom wiele pozytywnych wrażeń, ponieważ oprócz dobrego humoru, możliwości prowadzenia dialogu z aktorami w trakcie  spektaklu,  przedszkolaki zetknęły się również z pięknie malowaną scenografią.
 
            Po obiedzie dzieci z grupy najmłodszej „Promyczki” gościły swoich rodziców  na przedstawieniu pt.”Bal w pokoiku  lal i rycerzy”. Mali artyści wcielili się w role lal, rycerzy, myszek i misiów. Nie zabrakło również narratora, który dopowiadał  i komentował wszystkie wydarzenia. Dzieci śpiewały piosenki, tańczyły i recytowały wierszyki dla rodziców, dziękując im tym samym za ich obecność, wsparcie i wielką miłość. Po przedstawieniu przedszkolaki  wręczyły swoim  mamusiom  i tatusiom pamiątkowe bryloczki, a następnie wspólnie z nimi wzięły udział w słodkim poczęstunku przygotowanym na tarasie.
 
           23 maja Dzień Mamy i Taty przeżywały Aniołki. Specjalnie dla swoich ukochanych rodziców przygotowały one przedstawienie o Śnieżce, nie zabrakło także wierszy, życzeń i piosenek.  Był to dzień pełen przeżyć i  radości. Zakończył się on słodkim poczęstunkiem i zabawami na placu zabaw.  

           24 maja odbyło się spotkanie integracyjne z dziećmi z Publicznego Przedszkola nr 1 z Tarnowa. Pomimo tego, iż pogoda nie była sprzyjająca nasi goście bawili się wyśmienicie. Specjalnie dla nich wystąpiły nasze przedszkolaki - Aniołki, z przedstawieniem o Śnieżce, a potem nadszedł czas na zabawy w sali doświadczania świata, na dmuchańcu oraz z  Panią Martą, która animowała dla nich zabawy ruchowe z chustą. Po wspólnych zabawach nadszedł czas na grilla… a po nim mecze piłki nożnej. Turnieje poprowadził Pan Radosław Szewczyk, któremu z serca dziękujemy za wspólną zabawę i poświęcony nam czas. 
24 maja to dzień pełen przeżyć szczególnie  dla  Serduszek. Uczestniczyły one bowiem w turnieju o bezpieczeństwie, który odbył się w szkole Podstawowej Nr 3 w Brzesku.  Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i bardzo mile spędzony czas. 
W tym dniu wielką niespodziankę sprawiła nam także s. Zuzia, która choć na chwilkę ucieszyła nas swoją obecnością. 

           W dniu 25 maja miało miejsce świętowanie Dnia Mamy i Taty w grupie najstarszej; „Serduszek”. Uroczystość rozpoczęła się prezentacją tańców pod kierunkiem p. Ani Pancerz. Następnie rodzice mogli zobaczyć piękne przedstawienie pt. „Brzydkie kaczątko”, w wykonaniu swoich pociech. Występ uświetniły: piękna muzyka i kolorowe stroje dzieci. Na zakończenie prezentacji rodzice wysłuchali życzeń i piosenek, które sprawiły, iż niejednemu z nich popłynęła łza wzruszenia.  Po występie, nie zabrakło również wręczania własnoręcznie wykonanych przez dzieci prezentów i wspólnego poczęstunku w radosnej atmosferze.

          Tydzień świętowania zakończyliśmy 26 maja. Wtedy to  czas pobytu w przedszkolu spędziliśmy na zabawch oraz eksperymentowaniu. Gościliśmy bowiem panią Annę Bochenek, która "przeniosła" nas do "Laboratorum małego chemika". Czas na różnorodnych doświadczeniach upłyną nam bardzo szybko . Przyznajcie drodzy Państwo sami, że w faruchach i okularach nasi przedszkolacy wyglądali jak prawdziwi chemicy. DZIĘKUJEMY RADZIE RODZICÓW za zorganizowanie i sfinansowanie tych zajęć. 

ZAPRASZAMY DO GALERII  :-)