Przedszkolna wycieczka do Krakowa 18 - 05 - 2017

       Dnia 5 maja 2017r., w piątek, wszystkie przedszkolaki wraz z pracownicy wybrali się na wycieczkę do Krakowa. Wizytę w mieście królów rozpoczęliśmy od odwiedzenia smoka w jego jamie, który potwierdził swoją obecność ziejąc ogniem. Spacerkiem dotarliśmy do krakowskiego Rynku, na którym uzupełniliśmy energię jedząc drugie śniadanie. Mieliśmy także okazję usłyszeć hejnał z wieży mariackiej, a co bystrzejsze oko zdołało także dostrzec trębacza nadającego do nas z wieży Kościoła Mariackiego, do którego wstąpiliśmy na chwilę modlitwy. Idąc do autokaru, przeszliśmy także przez Sukiennice.
       Kolejnym punktem wycieczki było zoo. Tu każda grupa wraz z opiekunami udała się w swoją stronę. Zachwyt dzieci wzbudził paw, który z dumą prezentował swój piękny ogon spacerując alejkami ogrodu. Kolorowe papugi, różowe flamingi, wielkie kondory – to tylko niektóre z ptaków zamieszkujących w krakowski ogród zoologiczny. Podziwialiśmy również długie szyje żyraf, pręgowane futro tygrysa, cętkowane pantery, czarne futro jaguara. Swoją grzywą nie chciał pochwalić się lew i smacznie spał. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się pingwiny, które popisywały się swoimi umiejętnościami pływackimi, jednak wychodząc na ląd okazywały się być nieporadne. Odwiedziliśmy także wielu innych mieszkańców zoo: rodzinę miniaturowych hipopotamów, wielbłądy, zebry, lamy, kozice, antylopy, szympansy, goryle… długo by jeszcze można wymieniać.
       Po wizycie w zoo, skierowaliśmy się do ostatniego punktu naszej wyprawy – Łagiewnik. Na miejscu zjedliśmy obiad, a potem ruszyliśmy w kierunku Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, a dokładnie do kaplicy Jezusa Miłosiernego i s. Faustyny, gdzie w krótkiej modlitwie i poprzez ucałowanie relikwii Świętej prosiliśmy Jezusa i naszą Patronkę o opiekę nad nami i naszym przedszkolem.  Zmęczeni ale pełni wrażeń, ruszyliśmy w stronę parkingu, gdzie już czekał na nas autokar.
 

ZDJĘCIA Z WYCIECZKI