Astronomia w przedszkolu 17 - 03 - 2017

9 marca dzieci ze wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych z dziedziny astronomii. Najpierw miały możliwość poznania teleskopu jako narzędzia obserwacji ciał niebieskich. Następnie przedszkolaki przeniosły się do mobilnego planetarium, gdzie obejrzały ciekawy film animowany. Bohaterowie kreskówki przybliżyli dzieciom najważniejsze zagadnienia związane z Układem Słonecznym oraz planetami. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyły w odnajdywaniu Gwiazdy Polarnej i obserwacji gwiazd, dzięki czemu zostały zapoznane ze zjawiskiem pozornego ruchu gwiazd na niebie w ciągu nocy oraz w ciągu roku a także poznały najważniejsze konstelacje oraz Drogę Mleczną.  Na pamiątkę wizyty w planetarium każdy z uczestników otrzymał naklejkę z gwiazdozbiorem.


ZDJĘCIA Z PLANETARIUM