Wycieczka grupy III do Teatru Groteska 15 - 05 - 2015

Dnia 28.04.2015 r. przedszkolaki z grupy najstarszej wraz z paniami, p. Kasią, Marysia i Fabiolą pojechały do krakowskiego Teatru Groteska na spektakl pt: „Tańcowały Dwa Michały”.

Tańcowały Dwa Michały

Sztuka, którą przedszkolaki miały okazję obejrzeć, to roztańczony i rozśpiewany spektakl oparty na znakomitej twórczości Juliana Tuwima. Wraz z dwoma głównymi bohaterami Dużym i Małym Michałem przedszkolaki wyruszyły na spotkanie z postaciami występującymi w znanych każdemu dziecku i dorosłemu wierszach m.in.: „Dwa Michały”, „Abecadło”, „Rzepka”, „Ptasie radio”, „Zosia Samosia” czy „Słoń Trąbalski”.

W przerwie nasze starszaki posiliły się drożdżówkami, aby mieć siłę na dalsze atrakcje. Kolorowe kostiumy aktorów, ładne, animowane lalki i maski sprawiły, że nasze dzieci, nie odrywały oczu od aktorów.

Po spektaklu starszaki udały się na czwarte piętro teatru, gdzie miały okazję osobiście poznać aktora - grającego „Dużego Michała” pana Bartosza Watemborskiego, który pokazał nam kilka ćwiczeń, jakie aktor wykonuje zanim wyjdzie na scenę, były to m.in.: ćwiczenia oddechowe, liczenie na jednym oddechu „Wron bez ogona”, ćwiczenia rozgrzewające i ruchowe: „Gorąca podłoga” a wszystko po to by gra aktorska była jak najlepsza. Pokazał również przedszkolakom, w jakiej pozycji należy wychodzić na scenę, stać i zachowywać się na niej. Udzielił również kilka cennych rad małym aktorom do przedstawienia „Nie płacz Koziołku”, które już wkrótce zostanie zaprezentowane większej publiczności.

Ćwiczenia i zabawy z profesjonalnym aktorem teatralnym

Wspólna zabawa, pełna humoru, a przy tym życiowa mądrość płynąca z wierszy Juliana Tuwima oraz spotkanie z aktorem sprawiło, że przedszkolaki wróciły z tej miłej wycieczki bardzo szczęśliwi.
 

Tak dzieci bawiły się w teatrze: