Starszaki na V Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym 15 - 05 - 2015

Pod koniec kwietnia grupa starszaków, wykazała się wiedzą na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a dokładnie dnia 29.04.2015 r. kiedy to udała się do Szkoły Podstawowej nr 3 w Brzesku na V turniej przedszkoli pt: „Bezpieczeństwo ruchu drogowego na wesoło”.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym - turniej dla przedszkoli

W tym roku każde przedszkole, miało przynieść i zaprezentować wykonany znak drogowy istniejący bądź wymyślony. Nasze przedszkolaki miały wiele pomysłów, ale ostatecznie po długich obradach w końcu wykonali znak „Uwaga spadające żołędzie”, który towarzyszył nam przez cały czas turnieju.

Uwaga spadające żołędzie - żartobliwy znak drogowy wymyślony przez nasze przedszkolaki

Na początku spotkania dyrektor szkoły pani Dorota Wójcik serdecznie powitała wszystkich zebranych przedszkolaków i gości oraz zaprosiła do wspólnej zabawy promującej bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Następnie przedszkolaki miały okazję oglądnąć występ słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów klasy II, który utrwalił im zasady bezpiecznego poruszania się na drogach, przechodzenia na przejściach dla pieszych z sygnalizatorami, oraz właściwego zachowania się na ulicach.

Dobrą lekcją bezpieczeństwa były również prezentowane przez pana policjanta Roberta Gładysza właściwe i niewłaściwe zachowania na drodze.

Po części powitalnej i artystycznej nastąpił czas konkurencji między dziećmi z różnych brzeskich przedszkoli. Nasi najstarsi przedszkolacy wykazali się wiedzą o ruchu drogowym podczas zadań: układania znaku drogowego z puzzli, czy łączenia numerów alarmowych z odpowiednimi pojazdami i osobami. Nie zabrakło również konkurencji sportowej - rzutów do wyznaczonych kolorowych punktów. Turniej okazał się wspaniałą zabawą dla naszych przedszkolaków, które szczęśliwe i radosne z wygraną (I miejsce) oraz słodkościami a także grą planszową wróciły do przedszkola.

Zwyciężyliśmy!

Gratulujemy naszym starszakom i cieszymy się, że posiadają dużą wiedzę na temat bezpieczeństwa.
 

Fotorelacja z turnieju: