Rocznica Kanonizacji Jana Pawła II 15 - 05 - 2015

W czwartek 30.04.2015 r., dzień przed wielką majówką wszystkie przedszkolaki, siostry i panie w galowych strojach zebrały się w holu przedszkola, by uczcić drugą rocznicę kanonizacji naszego najukochańszego rodaka - świętego Jana Pawła II oraz by słowami wierszy i piosenek podkreślić jak bardzo kochamy naszą Ojczyznę - a to wszystko z racji zbliżających się świąt: Dnia Flagi i 224 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania hymnu narodowego, który wprowadził patriotyczny nastrój. Tuż po nim dzieci ubrane w krakowskie stroje recytowały wiersze przybliżające nam życiorys świętego oraz zaśpiewały pieśni „Santo subito” i „Cały dla Boga” przy akompaniamencie pana Andrzeja.

Przedszkolaki śpiewały...

Po tej części artystycznej, dzieci z wszystkich grup recytowały wiersze o Polsce i zaśpiewały „Płynie Wisła płynie„ jednocześnie wymachując własnoręcznie wykonanymi flagami.

Dopełnieniem patriotycznego nastroju był występ dzieci z kółka muzyczno-rytmicznego, podczas którego przedszkolacy zaprezentowali w pełnej okazałości „Lajkonika” i „Krakowiaka” w wykonaniu reprezentantów dzieci z grupy najstarszej.

Dzieci z kółka muzyczno-rytmicznego

Uroczyste spotkanie zakończyliśmy wspólną modlitwą do św. Jana Pawła II prosząc o pokój na całym świecie i polecaliśmy naszą Ojczyznę.

Modlitwa do św. Jana Pawła II

Ten dzień na pewno pozostanie w pamięci wszystkich - nie tylko z powodu występu, ale i również ze względu na jego słodki finał - s. Renata poczęstowała wszystkich słodkimi, kolorowymi „smoczkami”.
 

Galeria zdjęć z tego wydarzenia: