Mali ogrodnicy 10 - 05 - 2015

Wiosna w pełni - słońce mocniej dogrzewa, dni stały się dłuższe, a więc to czas na prace w ogrodzie. W związku z tym w czwartek 09.04.2015 r. przedszkolaki z grupy najmłodszej „Aniołków dobrych uczynków”, udały się na ogródki działkowe, gdzie z działkowiczem panem Janem - dziadkiem Zosi, przygotowywały grządki do sadzenia, oraz sadziły warzywa.

Na działce

Z kolei w piątek 10.04.2015 r. dzieci z grupy „Serduszek”, oraz w czwartek 23.04. 2015 r. przedszkolaki z grupy „Iskierek nadziei” udały się na działkę ogrodową na terenie przedszkola, by zasadzić cebulę, zasiać marchewkę, pietruszkę i rzeżuszkę.

W ogrodzie

Każde dziecko z zaangażowaniem wykonywało prace wykazując się jednocześnie rozległą wiedzą na temat narzędzi ogrodniczych, oraz umiejętnością sadzenia nasion. Już wkrótce mamy nadzieję zobaczyć pierwsze efekty pracy małych ogrodników, a za jakiś czas spróbujemy warzyw, które będą na pewno najzdrowsze, bo samodzielnie wyhodowane.
 

Mali ogrodnicy poznają przyrodę - uczą się co należy zrobić by wyrosły warzywa: