Gościmy uczniów ze szkoły muzycznej 10 - 05 - 2015

W miesiącu kwietniu, dzieci z wszystkich grup uczestniczyły w zajęciach, które miały na celu przybliżenie brzmienia instrumentów muzycznych oraz pogłębianie wiedzy na temat muzyki. Uwieńczeniem tychże zajęć było obcowanie z muzyką na żywo, a to wszystko za sprawą spotkania z Dyrekcją, wychowawcami i uczniami Szkoły Muzycznej w Brzesku, którzy licznie przybyli do naszego przedszkola, by dać koncert i jednocześnie zaprezentować swoje talenty. Warto tu również dodać, iż wśród przybyłych gości byli również rodzice wykonawców, którzy razem z nami chcieli uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu.

Goście ze szkoły muzycznej

Podczas spotkania przedszkolaki miały możliwość obejrzenia instrumentów muzycznych, a także wysłuchania utworów w wykonaniu wspaniałych artystów, wśród których znaleźli się i nasi absolwenci. Wszystkie wykonane utwory: „Sonatina” w wykonaniu Julii Prus (fortepian) „Plotki u ciotki ” w wykonaniu Zofii Gurgul(skrzypce) „Garbiarza” w wykonaniu Elizy Ecossaise (wiolonczela) „Ballada o królu” w wykonaniu Szymona Górala(trąbka) „Na południe od wielkiego morza” w wykonaniu Karoliny Romańskiej (fortepian) „Menuet” w wykonaniu Aleksandry Kotry (gitara) „Sonatina a-moll” w wykonaniu Klary Filipowskiej(skrzypce) „Polka” w wykonaniu Remika Dziedzica(klarnet) „Tango” w wykonaniu Dominiki Kraj (fortepian) „Taniec lisa” w wykonaniu Kingi Gurgul (flet) „Koncert G+ „ w wykonaniu Marka Białki(skrzypce) „4 th of July” w wykonaniu Mateusza Kopińskiego(perkusja) były na bardzo wysokim poziomie i wzbudziły wielki aplauz ze strony publiczności.

Występy na żywo

Tak piękny repertuar w dziecięcym, niemalże profesjonalnym wykonaniu wzbudził zachwyt wszystkich zebranych i zapewne przyczynił się do tego, ze wielu z naszych obecnych przedszkolaków zechce w przyszłości rozpocząć przygodę w szkole muzycznej. Po niezapomnianym koncercie, nasi goście włączyli się do akcji Cała Polska Czyta Dzieciom przybliżając zebranym opowiadanie pt: „Pani świerszcz i mrówka” z których nasi przedszkolacy dowiedzieli się, iż aby zapewnić sobie dobrobyt, należy pracować, bo kto jest leniwy, ten nigdy w życiu nic nie osiągnie.

Za tak pięknie przeżyty chwile z muzyką przedszkolaki podziękowały swoim gościom gromkimi brawami, a s. Dyrektor Renata wręczyła artystom figurki aniołków, które mają czuwać nad dalszym rozwojem ich talentów oraz słodkie cukierki. Mamy nadzieję, że takich spotkań przy muzyce w przyszłości będzie więcej.
 

Goście ze Szkoły Muzycznej w Brzesku: