Spotkanie z siostrą pracującą na Ukrainie 25 - 04 - 2015

Dnia 15.04.2015r., po obiedzie gościliśmy w naszym przedszkolu bardzo szczególnego gościa, mieszkającego w odległej Odessie- mieście leżącym na skraju Morza Czarnego - s. Tonię, ze Zgromadzenia Sióstr Służebniczek, pracującą na misjach na Ukrainie.

Przedszkolaki bardzo serdecznie przywitały gościa śpiewając mu hymn naszego przedszkola „Faustynko, patronko nasza...”, a następnie z uwagą słuchały o pracy siostry na misjach, która często bywa niebezpieczna, ciężka i wymagająca wielu poświęceń.

W czasie spotkania siostra Tonia przybliżyła dzieciom język ukraiński odmawiając w tym pięknym języku modlitwę „Zdrowaś Mario”, oraz zaśpiewała pieśń o Jezusie. Zachęcała również dzieci do tego, by wspólnie modliły się o pokój na całym świecie i za ciężko rannych żołnierzy. Na koniec swojej wizyty siostra Tonia poczęstowała wszystkich przedszkolaków pysznymi cukierkami i ustawiła się z nimi do pamiątkowego zdjęcia.


Zapraszamy do pamiątkowej galerii zdjęć z tego spotkania: